Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 47. nädalaks

Kolmapäeval, 23. novembril algusega kell 10.30 Jõgeva maavalitsuses toimuval kohanimepäeval » (PDF) teeb Maa-ameti aadressiosakonna juhataja Mall Kivisalu ettekande kohanimeregistrist » aastal 2016.

Viimase viie aasta jooksul on omavalitsused korrastanud kümnete tuhandete objektide kohanimesid ja aadresse ning lisandumas on veel kümneid tuhandeid unikaalseid maaüksuste, sildade, allikate ja teiste loodusobjektide nimesid. Kohanimeregistri andmed on aluseks nii kaartide tootmisel kui ka muudes valdkondades, seega on andmete maht ja kvaliteet väga olulised. Korrastatud aadressiandmed on aga eelduseks erinevate registrite ja andmekogude ühildamisel ja järgmise rahvaloenduse registrite põhisel läbiviimisel.

14. korda toimuva kohanimepäeva korraldavad Rahandusministeerium ja kohanimenõukogu, osalema on oodatud kohanimekorraldusega tegelevad ametnikud, koduloo-, ajaloo- ja teised kohanimehuvilised.

Vt ka Kohanimekorraldus ».

Neljapäeval, 24. novembril osalevad Maa-ameti peadirektori asetäitja Anne Toom ja maareformi osakonna juhataja Maire Salu Lääne-Viru maavalitsuse poolt korraldataval omavalitsutele suunatud maareformi-alasel õppepäeval.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.