Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 48. nädalaks

Neljapäeval, 1. detsembril juhib Maa-ameti geodeesia osakonna nõunik Karin Kollo Tallinna Tehnikagümnaasiumis UNESCO ühendatud koolide konverentsil vestlusringi temal "Struve meridiaanikaar". Konverentsil tutvustatakse UNESCO kaitse all olevaid objekte, üks neist on ka 200 aastat tagasi Maa kuju ja suuruseks läbi viidud geodeetiline mõõtmine, mida juhendas maailmakuulus astronoom ja geodeet Friedrich Georg Wilhelm Struve.
 
Struve kaare säilinud punktid on alates 2005. aastast UNESCO kaitse all. Eestist kuuluvad kultuuripärandi nimekirja Tartu Tähetorn ja Simuna-Võivere baasjoone otspunktid. Maa-amet on Struve meridiaanikaare rahvusvahelises koordineerimiskomitees Eesti riigi esindaja, kandes hoolt punktide säilimise, tähistamise ja tutvustamise eest.
 

Laupäeval, 3. detsembril osaleb Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu Tartus Eesti Rahva Muuseumis Hiie väe tunnustamise sündmusel, kus Hiite Maja SA, Maavalla koda ja Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus tänavad Maa-ametit ristipuude kaardikihi valmistamise eest.

Ristipuude kaardikiht » valmis 2016. aastal Maa-ameti ja Keskkonnaameti koostöös ja see on tänuväärne panus pärandkultuuri, sh pühapaikade teadvustamiseks ja säilimiseks.

Sündmusel autasustatakse veel ka rahvusvahelise hiite fotovõistluse võitjaid, tunnustatakse hiiesõbralikke ettevõtmisi ja kuulutatakse välja aasta hiie sõber.

Loe lisaks: Valmis ristipuude kaardirakendus »

Veel uudiseid samal teemal

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.

22.12.2020

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

Maa-amet kaardistas Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega.