Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 48. nädalaks

Neljapäeval, 1. detsembril juhib Maa-ameti geodeesia osakonna nõunik Karin Kollo Tallinna Tehnikagümnaasiumis UNESCO ühendatud koolide konverentsil vestlusringi temal "Struve meridiaanikaar". Konverentsil tutvustatakse UNESCO kaitse all olevaid objekte, üks neist on ka 200 aastat tagasi Maa kuju ja suuruseks läbi viidud geodeetiline mõõtmine, mida juhendas maailmakuulus astronoom ja geodeet Friedrich Georg Wilhelm Struve.
 
Struve kaare säilinud punktid on alates 2005. aastast UNESCO kaitse all. Eestist kuuluvad kultuuripärandi nimekirja Tartu Tähetorn ja Simuna-Võivere baasjoone otspunktid. Maa-amet on Struve meridiaanikaare rahvusvahelises koordineerimiskomitees Eesti riigi esindaja, kandes hoolt punktide säilimise, tähistamise ja tutvustamise eest.
 

Laupäeval, 3. detsembril osaleb Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu Tartus Eesti Rahva Muuseumis Hiie väe tunnustamise sündmusel, kus Hiite Maja SA, Maavalla koda ja Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus tänavad Maa-ametit ristipuude kaardikihi valmistamise eest.

Ristipuude kaardikiht » valmis 2016. aastal Maa-ameti ja Keskkonnaameti koostöös ja see on tänuväärne panus pärandkultuuri, sh pühapaikade teadvustamiseks ja säilimiseks.

Sündmusel autasustatakse veel ka rahvusvahelise hiite fotovõistluse võitjaid, tunnustatakse hiiesõbralikke ettevõtmisi ja kuulutatakse välja aasta hiie sõber.

Loe lisaks: Valmis ristipuude kaardirakendus »

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.