Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 9. nädalaks

Teisipäeval, 1. märtsil korraldab Maa-amet seminari, mis tutvustab nii ruumiandmete kui ka ruumiandmeteenuste uuendamise projekti tulemusi.

Projekti "INSPIRE direktiivi elluviimine" üks eesmärke oli uuendada suurel osal Eesti territooriumist maakatte andmeid ning viia need vastavusse Euroopa Liidu ruumiandmete direktiivi nõuetega. Loodi ka direktiivi nõuetele vastavad võrguteenused. Ruumiandmed tehti otsimis-, vaatamis- ja osaliselt ka (avaandmed) allalaadimisteenuste kaudu kättesaadavaks.

Seminar toimub Tallinnas Maa-ameti peamajas (Mustamäe tee 51) ja projekti tegevusi tutvustavad OÜ ALPHAGIS, AS Kaardikeskus ning Maa-amet. Sõna saavad ka ruumiandmeteenuste kasutajad.

Projekt sai teoks tänu Euroopa Majanduspiirkonna toetustele, projekti elluviija oli Maa-amet ja operaator Keskkonnaministeerium. Oskusteabega toetas Norra Kaardistusorganisatsioon Statens Kartverk.

Lisainfo: Maili Hirlak
Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist, 6650 610, Maili.Hirlak@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.