Sa oled siin

Maa-ameti eestvedamisel sai Maailmakoristuspäeval paremasse korda tosin kinnistut

Jäätmed looduses. Foto: Maa-amet

Maailmakoristuspäeva raames Maa-ameti eestvedamisel toimunud talgutel sai ligi kahesaja vabatahtliku abiga paremasse korda kaksteist riigile kuuluvalt kinnistut Tallinnas, Tartus, Paldiskis, Pärnumaal Seljametsas ja Tartumaal Kabinas.

 

Maa-amet hooldab ja korrastab riigile kuuluvaid maaüksuseid üle Eesti. Sõltumata sellest, kes prügi maha jätab, tuleb maha poetatud kraam likvideerida maaomanikul. Et prügistatud kinnistuid on palju, korraldas Maa-amet lisaks tavapärastele korrastustöödele talgud Maailmakoristuspäeva raames. Talgud toimusid seitsmel kinnistul Tallinnas ja lähiümbruses, kahel kinnistul Tartus ja ühel kinnistul Paldiskis, Seljametsas ja Kabinas.

 

„Abiks tulnud seitsme organisatsiooni ja meie enda töötajatega osales Maa-ameti hallatavatel kinnistutel kokku kakssada talgulist kaheteistkümnel maaüksusel,“ ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. „Ma tänan iga talgulist, kes otsustas Maailmakoristuspäeval ulatada oma abikäe, et üheskoos valik riigile kuuluvatest maatükkidest paremasse korda saada.“

 

Abikäe ulatasid Haridus- ja Teadusministeerium, AS Tallink Grupp, USA saatkond Eestis, Toyota Baltics AS, Eesti Baarmenite Assotsiatsioon, Teater Must Kast ja Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ.

 

Peamiselt tuli maid koristada vanadest rehvidest, elektroonikajäätmetest, pakenditest, klaasist ja ehitusjäätmetest.

 

Riigimaale hoolimatult jäätmehunniku maha panemisel tuleb arvestada, et selle likvideerimiseks tuleb teha kulutusi riigieelarvest ehk meie kõigi taskust. Tänapäeval võetakse jäätmeid edukalt ressursina uuesti kasutusse, mistõttu loodusesse jätmise asemel on oluline jäätmed koguda konteinerisse. Tuletame meelde, et jäätmete mahapanek selleks mitte ettenähtud kohtadesse on keskkonnale ohtlik ja seadusega keelatud.

 


 

 

Veel uudiseid samal teemal

Piirimärk metsas
28.02.2020

Dünaamiline riigihange katastrimõõdistamiseks

Maa-amet algatas dünaamilise hankesüsteemi "Katastrimõõdistamise tellimine Rail Baltic projekti raames" ja kutsub seda tutvustavale koosolekule. 
Loe täpsemalt siit.

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.