Sa oled siin

Maa-ameti kaardiserver sai kasutajamugavust juurde

Maa-ameti kaardiserveri X-GIS 2 kasutajaliides sai juurde uut funktsionaalsust ja nii mõnigi olemasolev tööriist täiendusi.

„Eelkõige kasutajapoolsest tagasisidest ja kaardikomponendiga liidestamisvõimaluste laiendamisest lähtuvalt lisasime X-GIS 2 kaardiserveri kasutajaliidesesse nii uut funktsionaalsust kui ka parandasime olemasolevate tööriistade kasutajamugavust,“ selgitas geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu.

Näitena võib välja tuua järgmist:

  • üldised kasutajaliidese parandused nagu paremale küljele kinnitatav infopäringu aken ja külgpaneeli laiuse muutmine koos parema ruumikasutusega;
  • metainfo päringu uuendamine koos ajalooliste kaardilehtede allalaadimisvõimalusega ja viitamisega ajalooliste kaartide kaardirakendusse;
  • aluskaartidele saab kuvada leppemärke ja muuta läbipaistvust;
  • „Minu kihid“ alla joonistades saab lisada täiendavaid tärkvälju, neid märgendis või kohtspikris kasutada, joonistatud kihte KMLkujul alla laadida;
  • saab määrata, mis mõõtkavas kaarti kuvatakse;
  • otsingutulemused on tabelina paremini loetavad, otsingu saab salvestada URLina ja taasesitada;
  • pindala saab kuvada hektarites;
  • järjehoidjasse täiendavate võimaluste lisamine, lihtsa legendiga kaardi koostamise võimalus.

Järgnevate nädalate jooksul on plaanis uuendusi moodulite kaupa tutvustada ja anda täpsemaid juhiseid nende kasutuselevõtuks.

Lisainfo: Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2021

Eesti ruumiandmed ning -teenused on ühtsel kujul kättesaadavad kõikidele Euroopa Liidu tarbijatele

Maa-amet koondas Eesti INSPIRE ruumiandmete teabe ja teenused koos kirjeldustega veebikeskkonda geoportaal.ee. Veebimajutust leiab lisaks Maa-ameti infole ka teiste riigiasutuste teave. Aastaga lisandus ligi 30 rahvusvahelisel ruumiandmemudelil põhinevat teenust.

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.