Sa oled siin

Maa-ameti peadirektori asetäitjaks geomaatika valdkonnas saab Artu Ellmann

Maa-ameti peadirektori asetäitjana geomaatika valdkonnas asub alates 20. veebruarist ametisse Artu Ellmann.

Peadirektori asetäitja leidmiseks korraldatud konkursil said valiku tegemisel määravaks kandidaadi väga põhjalikud ja laiaulatuslikud erialased teadmised, rahvusvaheliselt tunnustatud tegevus ja varasem töökogemus Maa-ametis.

Artu Ellmann on 1996-2001 töötanud Maa-ametis nii büroo kui osakonna juhina. 2000ndatel aastatel tegeles Ellmann geodeesia alase teadustööga Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis, New Brunswicki Ülikoolis Kanadas ning Tallinna Tehnikaülikoolis.

Alates 2006. aastast tegutseb Artu Ellmann Tallinna Tehnikaülikooli geodeesia õppetooli professori ja alates 2008. aastast ka geodeesia õppetooli juhatajana.

Ellmann on avaldanud üle kahesaja teadus- ja populaarteadusliku publikatsiooni, sh. ka kõrgkooliõpikuid ning viinud läbi mitmeid erialaseid rahvusvahelisi koolitusi.

Artu Ellmann on lõpetanud Moskva Riikliku Geodeesia ja Kartograafia Ülikooli geodeesiainseneri erialal cum laude ning kaitsnud füüsikalise geodeesia alal doktorikraadi Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis.