Sa oled siin

Maa-ameti teenustesse lisandusid sihtnumbrid ja huviobjektid

Maa-ameti teenustes on nüüd ametlikele aadressidele lisatud posti sihtnumber ja andmete olemasolu korral ka piirkonna (asumi, linnaosa) või huvipunkti nimi (nt hoone nimi, saare nimi).

Nende andmete alusel on võimalik nüüdsest aadresse otsida (nt piirata otsingut sihtnumbriga või leida mõne tuntud hoone aadressi tema nimetuse järgi). Antud andmed on kättesaadavad uue Aadressiandmete infosüsteemi avaliku teenuse, In-ADS-teenuse, ADS-i X-tee teenuste ja paljude muude Maa-ameti teenuste kaudu (nt kõikides kaarditeenustes olev aadressiotsing jne). Varasemad aadressiandmete teenuste versioonid (HTML5 ja Flash) suletakse hiljemalt 10. aprillil.

Aadressiandmete avaliku rakenduse lühitutvustus:

 

Veel täiendusi:

  1. Sihtnumbrid, piirkonnad ja huvipunktid lisandusid lisaks In-ADS-ile ka Geokodeerija (GeKo-sse) teenusesse:

Nende atribuutide järgi on võimalik teha massgeokodeerimist (teenus seostab tabelkujul sisestatud aadressid aadressidega kaardil) ja ühe kaupa geokodeerimist. Nüüd võib otsitavas aadressitekstis esineda posti sihtnumber, asumi nimetus (nt Lilleküla) või huvipunkti nimetus (nt Estonia teater) ja sellele leitakse vastav ADS-i aadress. Samuti on kõik konkreetsele aadressile või objektile vastavad atribuudid eraldi elementidena ära toodud ka In-ADS-i väljundis.

  • Parandatud on In-ADS-i töökindlust ja -kiirust.
  • In-ADS-is lõpptarbijale nähtavad päringutekstid on tõlgitud ka vene keelde.
  • In-ADS gazetteer JSON ja XML REST väljundisse on võimalik lisada objekti geomeetria vastavalt kas GeoJSON ja GML kujul.

Muudatused on kajastatud juhendites:

In-ADS-i kasutusjuhend (PDF)

In-ADS-i arendusjuhend (PDF)

Geokodeerija kasutusjuhend (PDF)

  1. Avaldasime In-ADS-i kasutustingimused:

https://geoportaal.maaamet.ee/docs/aadress/In-ADS_kasutustingimused.pdf (PDF)

In-ADS-i või GeKo-ga seotud tehniliste küsimuste või ettepanekute korral palume pöörduda: anari.jalakas@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

13.07.2020

Aadressiandmete süsteemi teenused tehakse kaasaegsemaks

Maa-amet sai Euroopa Liidu tõukefondidest aadressiandmete süsteemi (ADS) teenuste arendamiseks ligi pool miljonit eurot. Esmajärjekorras arendatakse rahva ja eluruumide loenduseks vajalikke teenuseid, samuti muudetakse olemasolevaid teenuseid töökindlamaks ning lisatakse neisse uusi andmeid. Arendus valmib hiljemalt 2022. aasta alguses.

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.