Sa oled siin

Maamõõtjad uuendavad tegevuslitsentse

Maa-ameti andmetel oli Eestis oktoobri keskpaigas 120 aktiivselt tegutsevat maamõõtjat. Neist 73-l on olemas nii maakorraldaja kutse kui ka kehtiv maakorraldustööde tegevuslitsents.

Tänavu 13. novembril lõpeb enne 1. juulit 2018 välja antud maakorraldustööde tegevuslitsentside kehtivus. Sellega seoses kaotab kehtivuse 136 juriidilise isiku litsentsi ja 192 füüsilise isiku litsentsi. Kaks aastat tagasi jõustunud maakatastriseaduse muudatuste kohaselt saab edaspidi katastrimõõdistamise ja maakorraldustöödega tegeleda vaid füüsilisest isikust litsentsiomanik, kes omab ka maakorraldaja kutset. Juriidilistele isikutele litsentse enam ei väljastata.

„Juriidilise isiku litsentsi kehtivuse lõppemine ei tähenda automaatselt juriidilise isiku tegevuse lõppemist,“ selgitas Maa-ameti katastrimõõdistamise ja -kontrolli osakonna juhataja ning maakorraldustööde tegevuslitsentsi väljaandmise ekspertkomisjoni esimees Tõnu Kägo. „Kui maamõõdufirmas on tööl isikulise litsentsiga maamõõtja, saab klient ettevõttelt edaspidigi maamõõduteenust tellida,“ märkis ta. Kägo lisas, et maamõõtjad on vaatamata tänavustele koroonapiirangutele olnud väga tublid nii maakorraldaja kutse taotlemisel kui ka litsentside uuendamisel. „Aasta lõpuks on kehtivate litsentsidega maamõõtjate arv kindlasti veelgi suurem,“ kinnitas ta.

Maaomanikud saavad maamõõduteenust tellides maamõõtja litsentsi olemasolu kontrollida Maa-ameti kodulehelt.

Lisainfo:
Tõnu Kägo, Maa-ameti katastrimõõdistamise ja -kontrolli osakonna juhataja, tel 675 0845

 

Veel uudiseid samal teemal

07.09.2020

Riigihange katastrimõõdistamise tellimiseks

Riigihangete registris on algatatud dünaamiline hankesüsteem "Katastrimõõdistamise tellimine", mille raames tellib Maa-amet riigi omandis olevate ja jäetavate maade (sh hoonestusõigusega koormatavate maade) mõõdistamist.

07.05.2020

Maatükkide loodusliku seisundi andmed läbisid maakatastris iga-aastase värskenduskuuri

Maa-amet ajakohastas tänavu kevadel maakatastris maatükkide loodusliku seisundi ehk kõlvikute andmeid, kasutades selleks eelmise aasta kaardiandmeid. Tegemist on igal aastal toimuva maatükkide loodusliku seisundi andmete uuendamisega. Tänavused muudatused puudutavad eelkõige Ida-Eestit.