Sa oled siin

Metsanduslike lendude ortofotod avaandmetena

Maa-amet aeropildistab Eestimaad kaardistuslikul otstarbel kevadisel ajal, kui loodus ei ole veel täislehtes ja fotot kasutades "näeb lehtpuude alla". Kevadiste fotode abil uuendatakse Eesti topograafia andmekogus ruumiandmeid, millest luuakse ajakohaseid aluskaarte.

Suvisel ajal aeropildistab Maa-amet Eestimaad metsanduslikul otstarbel. Lisaks tavapärasele RGB värvikanalitega pildile valmivad n-ö valevärvi fotod, mida kasutatakse edukalt metsade seirel (pildil saab eristada taimkatteta alasid, okas-, sega- ja lehtpuumetsi, niiskeid alasid jm).

Maa-amet pakub avaandmetena allalaadimiseks just metsanduslike lendude ortofotosid alates 2009. aastast.  Fotod on tootnud Maa-amet SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel (vt KIK-i rahastatud projektid »).

Fotosid saab alla laadida ühekaupa, sisestades otsingulahtrisse kaardilehe numbri. Kaardilehe numbrid järgivad 1:10000 Eesti põhikaardi lehtede jaotust, kus iga foto hõlmab 5x5 km suuruse ala. Fotode piksli suurus (GSD) on reeglina 40 cm. Saadaval on nii tavaline RGB värvikanaliga foto kui ka valevärvi fotod ning 3D fotod sinise-punase-klaasiga prillidega vaatamiseks.

Palume fotode kasutamisel viidata andmete päritolule ja pildistamise ajale. Näiteks: "Ortofoto, Maa-amet 2015".

Pildistamise aastanumber sisaldub allalaaditava arhiivifaili nimes. Kaardilehtede numbreid ja piirjooni näitab Maa-ameti kaardirakendus » ning vajadusel täpsemat lennukuupäeva rakenduse metainfo päring. Fotode kattuvusest annab ülevaate kartogramm » (JPG).

2016.a. metsandusliku lennu fotod (Kirde-Eesti) valmivad novembris-detsembris 2016.

Ortofotode allalaadimise leht »

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2020

Eesti kohta lisandus 800 000 kaldaerofotot

Tänavu kevadel Maa-ameti Eesti põhjaosa kaardistuslendude käigus tehtud üle 800 000 kaldaerofoto on huvilistele kättesaavad Maa-ameti fotolaos ».

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.