Sa oled siin

Muudatused Maa-ameti Kaart ja Hübriidkaart aluskaartide kujunduses ja Fotokaart WMS teenuse kihtide koosseisus

Rajad hübriidkaardil
Rajad hübriidkaardil

2017. aasta alguses jõustusid väikesed muudatused Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmete kuvamises. Samuti täienes pisut Fotokaart WMSi (http://kaart.maaamet.ee/wms/fotokaart?) struktuur.

Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmetes korrigeeriti talunimede paigutust ning kvartalisisestele tänavatele näidatakse nüüdsest alates nimesid (juhul kui neile on nimi antud).

Hübriidkaardile on uue andmestikuna lisatud radade kiht. Maa-ameti kaardirakenduse Hübriidkaardil on rajad automaatselt nähtavad. Radade kihi nägemiseks Fotokaart WMSi Hübriidkaardi koosseisus tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Rajad hübriidkaardil

Fotokaart WMS-i lisandusid veel kaks uut kihti: "Teede nimed" ja "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed". Uued kihid võimaldavad teenuse kasutajatel seadistada tänavanimede kuvamist.

Kihi "Teede nimed" abil on võimalik tänavanimesid kuvada Hübriidkaardist sõltumatult. See tähendab, et nimede kihti on võimalik vaadata ka ilma tänavateta. Kiht "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed" võimaldab vaadata Hübriidkaarti ilma tänavanimedeta.

Uute kihtide nägemiseks tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Teede nimede kiht ortofoto taustal

Täpsemat infot erinevate aluskaartide kohta on võimalik leida Maa-ameti geoportaalist aluskaartide lühitutvustuse alt (http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html). Kõigi avalike WMS teenuste kirjeldused ning kasutamise juhised asuvad samuti geoportaalis http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html.

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2020

Vabadussõja monumentide kaardistamisel oli elanike tagasiside oluline infoallikas

Maa-ameti Vabadussõja monumentide kaardile sai 138 monumenti, neist 8 lisandus elanike ja kohalike omavalitsuste tagasiside põhjal. Samuti täpsustas amet kohalikelt elanikelt saadud info põhjal monumentide asukoha koordinaate.

19.06.2020

Maa-amet pani Vabadussõja monumendid kaardile

Maa-amet lisas võidupüha eel kaardirakendusse Vabadussõja monumentide kaardikihi.