Sa oled siin

Rakendusgeodeetilised tööd said oma andmebaasi

Maa-ameti geoportaalis on nüüdsest nii valdkonna spetsialistidele kui ka kõigile huvilistele tasuta kättesaadav rakendusgeodeetiliste tööde aruannete andmebaas. Andmebaas sisaldab rakendusgeodeetiliste ja topo-geodeetiliste tööde nimistut ning aruandeid PDF-kujul.

 

„Eeldatavasti paneb andmestik eelkõige silma särama geodeetidel, projekteerijatel ja planeerijatel, kes soovivad infot neid huvitavas piirkonnas teostatud topo-geodeetiliste tööde kohta. Vanimad aruanded on aastast 1946 ja uuemad aastast 2013,“ selgitas geodeesia osakonna juhataja Karin Kollo.  Maa-amet täiendab andmebaasi aruannetega jooksvalt.

 

Andmebaasist saab aruandeid otsida töö nime, objekti, teostaja või aadressi järgi, samuti filtreerida aasta, mõõtkava ning Eesti haldus- ja asustusjaotuse klassifikaatori (EHAK) järgi.

Tartu Riia tänava ja Väike-Kaare tänava ristmiku maa-ala plaan tehnoandmetega, 1983

Täiendav info: Karin Kollo (karin.kollo@maaamet.ee) või Priit Pihlak (priit.pihlak@maaamet.ee)

Veel uudiseid samal teemal

21.05.2021

Eesti-Läti piirikoridoris algasid geodeetiliste süsteemide ühtlustamise välitööd

Sel nädalal alustasid Maa-amet ja Läti Ruumiandmete Informatsiooni Agentuur geodeetiliste mõõtmistega kahe riigi piirialal. Mõõtmised viiakse läbi 15-40 kilomeetri laiusel alal mõlemal pool piiri sama metoodikat kasutades. See on vajalik, et mõlema riigi koordinaat- ja kõrgussüsteemid sobiksid omavahel kokku. Välitööd Eesti-Läti piiril lõpevad septembris.

17.11.2020

Ligi kolmveerand tegutsevatest maamõõtjatest on litsentsi uuendanud

Maa-ameti andmetel on Eestis 120 aktiivselt tegutsevat maamõõtjat. Neist 87-l on olemas nii maakorraldaja kutse kui ka kehtiv maakorraldustööde tegevuslitsents. Kutse taotlemise sügisvooru on registreerinud juba 20 maamõõtjat, seega on aasta lõpuks kehtivate litsentsidega maamõõtjate arv kindlasti suurem.