Sa oled siin

Tahad teada, mis on GIS? Tule teabepäevale!

13.-19. novembrini tähistatakse ülemaailmset geograafia nädalat, mille raames toimub 16. novembril Eesti Rahvusraamatukogus geoinformaatikat tutvustav GIS-päev ».

Teabepäeva korraldab Eesti Geoinformaatika Selts » koostöös erinevate õppeasutuste ning GIS- ja kartograafia valdkonnas tegutsevate organisatsioonide ja ettevõtetega, sh Maa-ametiga. Päeva eesmärk on edendada ruumilise mõtlemise ja kaartide käsitlemise oskust ning tutvustada peamiselt haridustöötajatele, õpilastele, üliõpilastele ja teistele huvilistele geoinformaatika laialdasi kasutusvõimalusi.

Eesti Rahvusraamatukogu » suures konverentsisaalis saab kuulata ettekandeid GIS-iga seotud kasutusaladest. Näiteks räägib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa sellest, kuidas me juba praegu märkamatult muudame oma maailma virtuaalseks ja Kristiin Sikk Eesti Maaülikoolist annab ülevaate Rail Balticu trassi rajamisega kaasnevast mõjust maakatte tingimustele.

Saab külastada ka kaardinäitust, osaleda tarkvara koolitustel ja praktilises töötoas, näiteks tutvustab Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja Mariliis Aren õpetajatele mõeldud töötoas erinevaid võimalusi, kust leida õppetööks vajalikke ruumiandmeid ning rakendusi. Autasustatakse õpilaste loovtööde ja fotojahi konkursside paremaid.

Geograafia nädala raames annavad mitmed GIS-spetsialistid Eesti koolides geograafia tunde.

Teabepäev on tasuta, kava ja registreerumine kodulehel http://www.gispaev.ee/ ».

Lisainfo:
Kairi Voss, GISpäeva koordinaator, gispaev@gmail.com
Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2020

Vabadussõja monumentide kaardistamisel oli elanike tagasiside oluline infoallikas

Maa-ameti Vabadussõja monumentide kaardile sai 138 monumenti, neist 8 lisandus elanike ja kohalike omavalitsuste tagasiside põhjal. Samuti täpsustas amet kohalikelt elanikelt saadud info põhjal monumentide asukoha koordinaate.

19.06.2020

Maa-amet pani Vabadussõja monumendid kaardile

Maa-amet lisas võidupüha eel kaardirakendusse Vabadussõja monumentide kaardikihi.