Sa oled siin

Tallinnas toimuvale EUREF sümpoosinile kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist

Külalised saalis
Foto: Maa-amet

Maa-ameti eestvedamisel toimub Tallinnas tänasest reedeni kestev rahvusvaheline EUREF sümpoosion, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist. EUREFi sümpoosionit on korraldatud 29 aastat, Eestis toimub see esimest korda. Kolmepäevasel kõrgetasemelisel eriala teadlaste ja ekspertide kohtumisel käsitletakse uusi suundumisi geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös eri riikides.

 

Maa-amet võõrustab 22.-24. mail toimuvat rahvusvahelist EUREF sümpoosioni, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st Euroopa riigist ja ka kaugemalt.

 

Iga-aastaseid EUREFi sümpoosione on korraldatud alates 1990. aastast. EUREF sümpoosionil käsitletakse Euroopa koordinaat- ja kõrgussüsteemidega (ETRS89 ja EVRS) seotud teemasid, aga ka Euroopa GPS/Galileo püsijaamade võrgu käigushoidmist ja kasutamist.

 

Samuti arutatakse sümpoosionil koordinaat- ja kõrgussüsteemidega seotud teemasid, aga esitletakse ka uuemaid suundumisi rahvuslike geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös, nagu näiteks GNSS püsijaamade võrkude rajamine ja haldamine, kõrgussüsteemide kaasajastamine ja geofüüsikaliste mudelite kasutuselevõtt geodeetiliste võrkude kaasajastamisel.

 

EUREF on Rahvusvahelise Geodeesia Assotsiatsiooni (IAG) geodeetiliste põhivõrkude Euroopa allkomisjon, mis asutati 1987. aastal Vancouveris toimunud Rahvusvahelise Geodeesia- ja Geofüüsika Liidu (IUGG) peaassambleel.

 

EUREF 2019 sümpoosion toimub esimest korda Eestis, toimumiskohaks on Nordic Hotel Forum Tallinnas.

 

Lisainfo:
Karin Kollo, Maa-ameti geodeesia osakonna juhataja, Karin.Kollo@maaamet.ee
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

 

Veel uudiseid samal teemal

Ajalooline kaart, millel Saaremaa rannik ja mereäärsed külad
12.05.2020

Ajalooliste kaartide rakendus uuenes

Ajas rändamine on nüüd mugavam.
Maa-ameti ajalooliste kaartide rakendus » on huvilistele kättesaadav uues kuues - kasutajate üks lemmikrakendusi on üle viidud X-GIS 2.0 keskkonda.
Rakendusse lisandusid uute andmetena ajaloolised fotoplaanid ning haldus- ja asustusjaotuste piirid alates 1997. aastast kuni tänapäevani.

Vaade Maa-ameti kartograafia arhiivi hoidlasse
11.03.2020

Maa-ameti kartograafia ja geodeesia arhiivide kasutamine

Ajutiselt on vaja  Maa-ameti kartograafia ja geodeesia arhiivide kasutamiseks aeg eelnevalt kokku leppida. 

 

Kontaktid:

Telefon 665 0707 või e-kiri kartograafiaarhiiv@maaamet.ee

Telefon 665 0635 või e-kiri geodeesiaarhiiv@maaamet.ee.