Sa oled siin

Täna algaval rahvusvahelisel konverentsil on luubi all Euroopa maakatastrite uued arengud

13.-15. novembril toimub rahvusvaheline maakatastri konverents Nordic Hotel Forumis

Tänasest kolmapäevani, 13.–15. novembrini toimub Tallinnas Euroopa Liidu Katastrite Püsikomitee konverents, kus kohtuvad katastriorganisatsioonide esindajad üle Euroopa, et jagada maakatastri arendamise värskemaid edulugusid ja paremaid praktikaid.

Eesti võõrustab regulaarselt toimuvat Euroopa Liidu Katastrite Püsikomitee konverentsi esimest korda. Konverentsile kogunevad Euroopa riikide maakatastritega seotud organisatsioonide eksperdid, et jagada kogemusi teemadel, kuidas kasutada uusi tehnoloogilisi võimalusi nii, et maaomandi mõistmine oleks üheselt ja selgelt arusaadav. Sellega luuakse ühtlasi alus paindlikuks maakorralduseks, mis lähtub kiiresti muutuva ühiskonna reaalsetest vajadustest.

„Maa-amet on Euroopa kolleegide seas hästi tuntud oma e-lahenduste poolest. Konverentsi alustame ettekannetega, mis tutvustavad Eestit e-riigina ja mis võiks meie Euroopa kolleege inspireerida. Räägime näiteks e-residentsusest, andmesaatkonnast ja e-katastrist,“ ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits.  „Peaettekandes Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Janek Rozov tutvustab andmete vaba liikumist, mida nimetatakse ka Euroopa viiendaks vabaduseks. Kinnisvara valdkonnas võiks see tähendada, et kui inimesel on varad mitmes riigis, saab ta päringuid teha ühest keskkonnast ja ei pea mitme riigi süsteemidest oma vara kohta teavet otsima. See hoiaks kokku inimeste aega ja lihtsustaks asjaajamist,“ lisas Tiits.

 

Teiste seas esinevad konverentsil ettekandega Rootsi kolleeg Magdalena Andersson, kes räägib plokiahela tehnoloogiast ja selle kasutamise võimalusest. Aktuaalne on Soome kolleegi Pauliina Kringsholmi katastrite tulevikku, aastasse 2035 vaatav ettekanne. Ettekandega osaleb ka Šveitsi kolleeg Daniel Steudler, kes on autoriteetne valdkonna eestkõneleja mitte ainult Euroopas, vaid ka kaugemal.

Eesti jälgib konverentsil huviga arenguid plokiahela tehnoloogia, 3D-katastri valdkonnas ning uusi trende maakorralduse ja projekteerimise valdkondade ühendamisel.

 „Kataster on koht, kus hoitakse andmed kinnisasja piiri ja ruumilise ulatuse kohta. Seega katastrist rääkides on kõige tähtsam, et infosüsteemide edasine arendamine tooks kokkuvõttes kasu ennekõike maaomanikele ja andmekasutajatele. Seetõttu ongi meie laiem eesmärk läbi katastri kvaliteedi parandamise muuta süsteem efektiivsemaks ning maaomanikke ja riiki vähem koormavaks,“ selgitas Maa-ameti katastri kvaliteedi osakonna juhataja Tõnu Kägo.

Euroopa Liidu Katastrite Püsikomitee konverents on regulaarselt toimuv üritus, mida Eesti võõrustab esimest korda, seoses Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega. Euroopa Liidu Katastrite Püsikomitee (PCC) koondab endas katastri- ja kinnistusameteid ning kaardistusorganisatsioone. Koos Eestiga osaleb konverentsil 22 Euroopa riiki. Konverentsi korraldab Maa-amet koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Konverentsi teave: https://www.maaamet.ee/pcc2017/

Lisainfo:
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407     

 

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2018

Pikendati riigihanke „Katastriüksuste moodustamine ja jagamise teenus“ pakkumuse esitamise tähtaega

Riigihanke „Katastriüksuste moodustamine ja jagamise teenus“ pakkumuse esitamise tähtaega on pikendatud kuni 29.01.2018 kell 11.00.

Hange viiakse läbi e-riigihangete keskkonna kaudu, riigihanke viitenumber 192162.

08.01.2018

Veel üks nädal on jäänud aega esitada pakkumusi riigihankele „Katastriüksuste moodustamine ja jagamise teenus“. 

Riigihankele „Katastriüksuste moodustamine ja jagamise teenus“ pakkumuste esitamise tähtaeg on 15.01.2018 kell 11.00. Hange viiakse läbi e-riigihangete keskkonna kaudu, riigihanke viitenumber 192162.