Sa oled siin

Uuenenud on Erametsakeskuse kaardirakendus

Maa-ameti geoportaali Erametsakeskuse kaardirakenduses » on uuendatud Natura aladele jäävate eraomandis olevate Natura metsa toetusõiguslike metsaalade kontuure.

Kaardirakenduse kaudu saavad erametsaomanikud kontrollida Natura 2000 erametsamaa toetuse taotluste esitamiseks vajalikke andmeid ning koostada taotluse juurde kuuluvat kaardi väljavõtet.

Lisaks toetusõiguslikele aladele on kaardirakenduses näha ka Natura 2000 alade piirid, nende kaitserežiim, PRIA põllumassiivide piirid ning poollooduslike koosluste piirid.

Andmekihi koostamine ja selle kaardirakenduse kaudu kättesaadavaks tegemine on osa Maa-ameti ja Erametsakeskuse vahelisest koostööst. Tänavune analüüs on järjekorras juba kümnes, esimene kiht koostati 2007. aastal.

Vt Otselink kaardirakendusesse ».

2016. aasta toetuse taotlusvoor erametsaomanikele on avatud 4.-22. aprillini. Toetuse eesmärk on kompenseerida erametsaomanikule looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jäävat tulu Natura 2000 erametsamaal. Täpsem info ja kontaktandmed toetuse taotlemise kohta Erametsakeskuse kodulehel ».


Fragment Erametsakeskuse kaardirakendusest, millelt näeb sihtkaitse- ja piiranguvööndi ning põllumaa piire.

Lisainfo kaardirakenduse kohta:
Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee
Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, agnes.jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.