Sa oled siin

Uus veebirakendus Satiladu toob värsked satelliidiandmed igal õhtul koju kätte

Maa-amet lõi uue veebirakenduse Satiladu (https://satiladu.maaamet.ee), mis toob huvilisteni Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti kohta toodetud satelliidiandmed. Andmed uuenevad iga päev ja on rakenduse kaudu kättesaadavad juba samal õhtul.

Maa-ameti peaspetsialist Martin Menert loodab, et andmed leiavad aktiivset kasutamist nii huvihariduses kui ka teadustöös, lisaks ka uute teenuste prototüüpimisel. „Interaktiivse kaardirakenduse abil on võimalik hinnata satelliidiandmete potentsiaalset lisandväärtust oma eriala jaoks, samuti on võimalik luua originaalseid kaardikihte ja neid teistega jagada,“ tõi Menert välja.

Veebirakenduses on Eesti kohta satelliidiandmed alates 2015. aasta juulist. Fookusesse on seatud valguse eri spektriosade ning olulisemate maakatteindeksite kasutusvõimaluste tutvustamine.  Võrdlemiseks on kättesaadav ka tavavärvides kaardikiht.

Vaata Satilao kasutusvideot

Lisainfo: Martin Menert, Maa-ameti geoinformaatika osakonna peaspetsialist, martin.menert@maaamet.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

11.03.2020

Katkestused ESTHub-i töös

ESTHubi andmeportaal on praeguse hetkeni võimaldanud andmeid alla laadida Sentinel missioonide algusest peale nii Eesti, Baltimaade kui terve Läänemere kohta. See aga on tähendanud andmete pidevat kasvu. Seetõttu oleme otsustanud muuta andmete kättesaadavust lühema perioodi peale, et hoida kokku andmeruumi. Edaspidi on koheselt alla laetavad kuni 2 aasta vanused andmed, vanemad andmed kustutatakse süsteemist ära. See kehtib kõikide Sentinel toodete kohta.

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.