Sa oled siin

Vabadussõja monumentide kaardistamisel oli elanike tagasiside oluline infoallikas

Maa-ameti Vabadussõja monumentide kaardile sai 138 monumenti, neist 8 lisandus elanike ja kohalike omavalitsuste tagasiside põhjal. Samuti täpsustas amet kohalikelt elanikelt saadud info põhjal monumentide asukoha koordinaate.

Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu selgitas, et amet sai kohalikelt omavalitsustelt ja elanikelt väärtuslikku infot nii kaardikihti ette valmistades kui ka juba avaldatud kaardi kohta. „Monumentide kaardikihi ettevalmistuse käigus lisasime Eesti Topograafia andmekokku ligi 30 mälestusmärki. Kaardiuudise tagasisidena saime elanikelt ka selliseid andmeid, mida topograafia andmekokku iseseisva mälestusmärgina kanda ei saa, sest mälestusmärgiks oli mõni teine kaardiobjekt näiteks värav, kirik või kool, aga mis temaatilise infona on meile oluline ja vajalik,“ tõi Õitspuu välja. „Kohalikud elanikud andsid ka väärtuslikku infot monumentide asukoha kohta, nii näiteks täpsustasime kaardil Mustjala Silla kalmistu ja Rannu lahingu monumendi koordinaate, samuti lisasime kohaliku omavalitsuse palvel Värskasse Petserimaa vabadussamba, mille ametlik avamine on alles juulis,“ lisas Õitspuu. „Monumentide kaardikihi näol täienes kaardirakendus olulise kultuuriloolise infoga, samuti sai riigi infosüsteem elanike aktiivse tagasiside põhjal täpsemaks,“ võttis ta teema kokku.

Kui kaardiandmeid on vaja täpsustada, saab tagasisidet anda kaardirakenduses nupu „Tagasiside“ vahendusel. Teate liigiks tuleks valida „Teade aluskaardi kohta“. Vaata juhendit https://geoportaal.maaamet.ee/docs/aadress/Kuidas_saata_teave_asukohast_xgis2.pdf (PDF)

Vaata Vabadussõja monumentide kaarti https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/IUXWczK7

Andmed pärinevad Eesti Topograafia andmekogust (ETAK) ja Kultuurimälestiste registrist. Andmestik ei pruugi olla täielik.

Lisainfo:

Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja, 675 0867

Veel uudiseid samal teemal

22.04.2021

Viis kuuendikku Eestimaast on paberkaardina välja antud

Maa-ametil valmis Eesti põhikaardi 1:20 000 kaksteist uut kaardilehte, tänavu lisandusid Virtsu, Venevere, Peetri, Päinurme, Lahavere, Torma, Voore, Kolga-Jaani, Utsali, Meleski, Kureküla ja Vehendi.

Fragment: Eesti põhikaart 1:10 000 (2021), reljeefvarjutusega variant.
10.03.2021

Valmis 2021. aasta Eesti põhikaart

Maa-ametil valmis 2021. aasta digitaalne Eesti põhikaart, mis on nähtav geoportaali kaardirakenduses, kasutatav WMS teenuse kaudu ning alla laetav failidena.